• Warsztaty plastyczne

17 stycznia w klasie 2C zostały przeprowadzone kolejne warsztaty plastyczne. Tym razem uczniowie mieli za zadanie stworzyć pingwina. Wymagało to od nich dużej cierpliwości ale dali radę. Każde dziecko wyszło z warsztatów z uśmiechem na twarzy oraz z własnoręcznie ozdobionym pingwinkiem.

• ​​​​​​Warsztaty świąteczne

8 grudnia w klasie 2C zostały przeprowadzone warsztaty świąteczne, których celem było stworzenie świątecznego stroika. Dzieci mogły je zaprojektować według własnego pomysłu. Sprawiło im to wielką radość! Uczniowie pięknie pachnące stroiki zabrali do swoich domów.

• Warsztaty plastyczne

6 grudnia w klasie 2C odbyły się warsztaty plastyczne z tworzenia aniołków, prowadzone przez Panią Joannę Zając. Zadaniem uczniów było stworzenie, z rolek po ręczniku, papierze toaletowym, kuleczek styropianowych, farb, ozdobnych elementów, aniołka. Dzieci były bardzo skupione na swojej pracy. Efekt ich działań jest niesamowity. Uczniowie byli z siebie bardzo dumni!

• Dzień Nauczyciela

Wszystkim nauczycielom:

za trud,

za uśmiech,

za serce...

DZIĘKUJEMY!

Życzy Mały Samorząd Uczniowski

• Warsztaty przyrodnicze o mrówkach

4 października na terenie szkoły odbyły się warsztaty przyrodnicze o mrówkach dla klas I-III. Uczniowie mogli zapoznać się z wszystkimi ciekawostkami na temat życia tych owadów. Dzieci dowiedziały się, ile na całym świecie jest rodzajów mrówek, ile obecnie żyje w Polsce, jak się odżywiają, jakie pełnią funkcję, z jakimi zagrożeniami muszą się liczyć i jak sobie z nimi radzą. Na koniec warsztatów każdy uczeń otrzymał certyfikat uczestnictwa w zajęciach a także odpowiednie materiały do stworzenia własnego, miniaturowego mrowiska. Wszystkie dzieci były pod wrażeniem lekcji. Z wielką ciekawością i w skupieniu słuchały informacji na temat mrówek.

• Dzień Chłopaka

30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Tego dnia, klasa 2C przygotowała dla swoich kolegów słodki poczęstunek oraz udekorowała salę. Dodatkowo chłopcy dostali drobne upominki. Jeszcze raz chcemy Wam życzyć wszystkiego co najlepsze!

• Wyjście do kina

W dniu 21.09.2021r. klasa 2C wybrała się do kina na bajkę "Luca". Film opowiada o dorastaniu dwójki przyjaciół. Chłopcy wspólnie przeżywają niezapomniany letni czas. Jednak ich zabawę może w każdej chwili zepsuć ujawnienie głęboko skrywanego sekretu. Bajka opowiada o sile przyjaźni oraz rodziny. Pokazuje też, że warto jest walczyć o realizację swoich najskrytszych marzeń. Uczniom klasy 2C seans bardzo się podobał. Z zaciekawieniem śledzili losy bohaterów.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w klasach I-III

Witamy serdecznie wszystkich uczniów klas I-III! Życzymy Wam powodzenia w nowym roku szkolnym! Mamy nadzieję, że nasza patronka Maria Skłodowska- Curie, będzie Waszą codzienną inspiracją do działania.