• AKCJE I PROJEKTY 2021/2022

• Z DARAMI NATURY ŚWIAT NIE JEST PONURY

W roku szkolnym 2021/2022 świetlica szkolna przystąpiła do ekologiczno-plastycznego projektu „Z DARAMI NATURY ŚWIAT NIE JEST PONURY”. Projekt ma na celu kształtowanie u dzieci postaw proekologicznych oraz zapoznanie ich z ideą zero waste.

Więcej informacji o projekcie można przeczytać tutaj:

regulamin_z_darami_natury_2021.pdf

• SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

W roku szkolnym 2021/2022 klasa 1a weźmie udział w programie SPOTKANIE ZE SZTUKĄ, którego głównym celem jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych dzieci oraz ich wrodzonych możliwości twórczych poprzez różnorodne działania plastyczne. Program napisany jest zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego. Tematyka zajęć uwzględniać będzie przeżycia dzieci, ich wyobraźnię i obserwacje z natury, jak również kalendarz świąt i pór roku. Podczas realizacji projektu będziemy skupiać się na stworzeniu w grupie atmosfery spokoju i życzliwości.

• ĆWICZENIA DLA ŁADNEGO MÓWIENIA

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022 klasy 1 zostaną objęte programem profilaktyki logopedycznej ĆWICZENIA DLA ŁADNEGO MÓWIENIA. Założeniem programu jest usprawnienie funkcji komunikacyjnej poprzez prowadzenie zajęć i zabaw mających na celu doskonalenie umiejętności językowych dzieci z prawidłowym, ale i przede wszystkim skuteczną pomoce dziecku z nieprawidłowym rozwojem mowy i trudnościami w wymowie. Nastawiony jest na wspieranie mowy i wymowy uczniów umożliwiając im jak najpełniejszy rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny. Program napisany jest zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego. Składa się z 4 obszarów (ćwiczenia aparatu artykulacyjnego, oddechowego
        i fonacyjne, ćwiczenia słuchu fizycznego i fonematycznego, ćwiczenia lewopółkulowe, ćwiczenia mowy biernej i czynnej oraz dykcji) uwzględniających przeżycia dzieci, ich obserwacje z natury oraz daną porę roku.

• AKCJE I PROJEKTY 2020/2021

• AKCJE I PROJEKTY

• WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

Uczniu, rodzicu, nauczycielu, dołącz do ogólnopolskiej kampanii społecznej i pomóż stworzyć „Zaczytane Biblioteki” w szpitalach
          i innych placówkach pomocowych!

Wszystkich, którzy chcą wesprzeć akcję zapraszamy do głównego holu szkoły w dniach od 8 września do 2 października.

Zbieramy  książki dla każdej grupy wiekowej, które zostały wydane po 2000 roku, posiadają fabułę, są napisane w języku polskim oraz są nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie.

Więcej informacji na temat akcji Wielka Zbiórka Książek można uzyskać na stronie:

ŚWIETLICA SZKOLNA

plakat_akcji_Zaczytani.pdf

Jakie_ksiazki_zbieramy.pdf

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AKCJA ZDROWO I SPORTOWO

W roku szkolnym 2020/2021 świetlica szkolna przystąpiła do akcji ZDROWO I SPORTOWO. Akcja ma na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych. Ponadto przez cały rok nauczyciele poprzez ćwiczenia i zabawy ruchowe będą uczyć swoich podopiecznych zasad fair play, współpracy w grupie oraz zwiększać ich pewność siebie.

Więcej informacji na temat akcji Zdrowo i Sportowo można uzyskać na stronie: http://zdrowoisportowo.edu.pl/

ŚWIETLICA SZKOLNA

ZOBACZ TUTAJ

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE

W roku szkolnym 2020/2021 klasa 2a weźmie udział w projekcie KREATYWNE PRACE PLASTYCZE, którego głównym celem jest wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci poprzez twórcze działania plastyczne. Podopieczni w ciągu roku będą mieli okazję poznać wiele technik rysunkowych, malarskich, graficzny, papierowych oraz mieszanych. Podczas realizacji projektu będziemy skupiać się na stworzeniu w grupie atmosfery spokoju, bezpieczeństwa oraz akceptacji. Zależy nam na twórczym procesie, nie zaś wyłącznie na efektach końcowych.

Więcej informacji na temat projektu KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE można uzyskać na stronie: https://kreatywnepraceplastyczne.blogspot.com/

Kreatywne_Prace_Plastycne_-_plakat.pdf

WYCHOWAWCA ŚWIETLICY