• Konkurs Pięknego Czytania

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 69 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie organizuje dla klas II-III

Konkurs Pięknego Czytania

Regulamin  konkursu

1. Organizatorem konkursu jest Biblioteka SP69 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
          2. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie z klas II i III naszej szkoły.
          3. Konkurs polega na najpiękniejszym przeczytaniu wskazanego tekstu.
          4. W konkursie obowiązuje taki sam tekst dla każdego z uczestników (dostępny u wychowawców).
          5. Konkurs przebiega w dwóch etapach.
          6. Chętni uczniowie zgłaszają się do wychowawcy, otrzymują od niego fragment tekstu i przygotowują się do klasowych eliminacji.
          7. Eliminacje w klasie mają na celu wyłonienie 3 finalistów, którzy otrzymają kolejny tekst i zaprezentują go podczas finału w bibliotece szkolnej (lub przez aplikację TEAMS).
          8. Podczas eliminacji i finału oceniane będą: płynność, poprawność, wyrazistość, tempo, czytania, uwzględnianie znaków interpunkcyjnych oraz intonacja.
          9. Finalistów należy zgłosić do biblioteki szkolnej, tradycyjnie, przez Librus lub TEAMS, najpóźniej 1.03.2021r. Finał konkursu – marzec 2021r.
          10. Zwycięzcy otrzymają nagrody.

Zapraszamy do udziału w konkursie!