• Klasy I-III rok szk. 2019/2020

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zakończył się pierwszy semestr nauki, rozdano nagrody uczestnikom konkursów, czas więc na ... ferie zimowe. Życzymy wszystkim wspaniałych przygód, odpoczynku i trochę feryjnego szleństwa. Do zobaczenia za dwa tygodnie.

Karnawał to czas zabaw. Uczniowie w cudownych strojach mogli więc wyszaleć się na balu zorganizowanym w naszej szkole. Oprócz tańców dzieci brały udział w ciekawych konkursach, szalały w "dmuchanym" domku i skosztowały popcornu.

Styczeń to cudowny miesiąc. Rozpoczyna rok kalendarzowy i przynosi dwa ważne dni: Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji uczniowie klasy pierwszej c wystawili przedstawienie. Zaśpiewali też wspaniałe piosenki, które ucieszyłyby każdą Babcię i każdego Dziadka. Wszystkiego najlepszego!

Czas świąt Bożego Narodzenia wprawia wszystkich w doskonały nastrój, a piękne kolędy dopełniają go. Klasa 2a zaprosiła więc wszystkich do wspólnego kolędowania. Przy okazji dzieci mogły poznać tradycje świąteczne i ich pochodzenie. Na zakończenie zostały wręczone nagrody w konkursie szopek. Gratulujemy. Życzymy wszystkim wspaniałych rodzinnych świąt.

Zbliżają się święta, a więc czas na szopki. Twórcy stanęli na wysokości zadania i wykonali wspaniałe dzieła. Wszystkie szopki są piękne więc jury konkursowe będzie miało twardy orzech do zgryzienia. A my życzymy powodzenia!

Dzień odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku jest jak zwykle uroczyście obchodzony w naszej szkole. Pani Elżbieta Jakubowska-Gruszka wraz z klasą 2b przygotowała program upamiętniający tę wielką chwilę. Dzieci przybliżyły wszystkim tamte czasy i odśpiewały pieśni legionowe.

23 października uczniowie klas pierszych, ubrani na galowo, stawili się w sali gimnastycznej. Czekała ich wielka uroczystość pasowania na uczniów naszej szkoły. Najpierw jednak musieli oni "zdać" egzamin, którym był wspaniały występ. Po nim pani dyrektor pasowała wszystkie dzieci i oficjalnie przyjęła je w poczet uczniów szkoły. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

Nowy rok szkolny rozpoczął się od spotkań z wychowawcami. Dla pierwszych klas odbyło się to w sali gimnastycznej. Pani wicedyrektor Jolanta Andrzejczak powitała wszystkie dzieci i przybyłych gości, a także  przedstawiła panie, które będą wprowadzać pierwszaki w tajniki wiedzy i zabawy. Następnie dzieci udały się wraz ze swoimi wychowawczyniami do sal lekcyjnych. Życzymy zarówno dzieciom jak i rodzicom i opiekunom powodzenia!

ZACZYNAMY!

Witamy w nowym roku szkolnym 2019/2020