• Klasy I-III rok szk. 2015/2016

    • Wspaniałych wakacji! heartcool

     Kończy się rok szkolny czas więc na podsumowania. Z tej okazji odbył się apel, na którym wręczone zostały nagrody zdobyte przez uczniów w różnych konkursach. Pani dyrektor i opiekun Małego Samorządu pani Małgorzata Hencel gratulowały wszystkim zwycięzcom i laureatom. Uczniowie dostali wspaniałe dyplomy i nagrody. Brawo!

      

     Spotkanie z królami to coś godnego zapamiętania zwłaszcza, gdy są oni na portretach. Uczniowie mogli obejrzeć królewskie insygnia, stroje i ich ozdoby, a także wizerunki władców różnych krajów. Takie atrakcje czekają w Zamku Królewskim na zwiedzających.

      

     Zamek Królewski kryje wiele tajemnic. Tym razem uczniowie mogli przenieść się w czasy króla Stasia i spotkać z jego paziem. Od niego dzieci dowiedziały się, czego uczono się w XVIII wieku na dworze oraz jakie wówczas panowały zwyczaje. Ukoronowaniem było poznanie nowych słów, a także wędrówka przez komnaty królewskie.

      

     22 kwietnia cały świat obchodzi Dzień Ziemi. Dzieci przez cały tydzień przygotowywały się do tego święta, tworząc mapę fizyczną świata. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w apelu, na którym obejrzały krótkie przedstawienie przygotowane przez klasę 2b. Następnie przedstwaiciele klas ułożyli z "puzzli" wielką mapę.

      

     Wiosna to piękny czas, więc kiedy wreszcie nastaje wszyscy cieszą się i witają ją gorąco. Z tej okazji dzieci przygotowały kolorowe zwiastuny tej cudnej pory roku, a dyrekcja szkoły zadbała o dobrą zabawę - wysłanie dziecięcych marzeń do nieba. Na tablicy Małego Samorządu znalazły się także kolorowe pisanki. Zobaczcie sami. Wesołych świąt!

      

     Wizyta w Teatrze Wielkim zawsze jest wielkim przeżyciem zwłaszcza, gdy ma się okazję zwiedzić go od zaplecza. Można tam zobaczyć ogromną scenę i zawieszone wysoko nad nią dekoracje oraz stolarnię i malarnię. Można też , jak uczniowie klasy 2b, przejechać się windą towarową pod samą kopułę, a na parterze zasiąść na widowni tego wspaniałego, 19-wiecznego gmachu.

      

     W piątek wszyscy uczniowie klas 1-3 spotkali się na zakończeniu Tygodnia Praw Dziecka. Wykonane przez klasy plakaty zawisły na korytarzu, a na apelu czekało na wszystkich wielkie Drzewo Marzeń. Najpierw jednak z krótkim przedstwieniem  wystąpili mali aktorzy z klasy 2b. Potem dzieci wraz z paniami zawiesiły na dzrzewie kolorowe listki z marzeniami. Będzie można je czytać przez cały tydzień. Miłej lektury!

      

     Walentynki to czas zakochanych. Z tej okazji klasa 2d przygotowała przedstwienie. Odświętnie ubrane dzieci wspaniale odegrały krótkie scenki. Zaśpiewały też piosenki dla zakochanych. Atmosfera była doskonała.

      

      

     Jak co roku dzieci spotykały się z przedstawicielem Straży Miejskiej. Tym razem uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w zajęciach nt. "Mój przyjaciel pies". Dzieci obejrzały w jaki sposób psy pomagają człowiekowi i dowiedziały się jak zachowywać się wobec nich.


      

     Zbliżają się ferie zimowe i choć na razie nie ma śniegu to mamy nadzieję, że wkrótce spadnie. Apel przygotowany przez klasę 1c pokazał wszystkim dzieciom jak bezpiecznie je spędzić. Liczymy na to, że wszyscy cali i zdrowi wrócą do szkoły wypoczęci i naładowani pozytywną energią.

      

     Wycieczka do Muzeum Historii Żydów Polskich Polin była dla klasy 1a skarbnicą wiedzy o historii narodu żydowskiego, jego codziennym życiu i pracy. Dzieci mogły zobaczyć różne eksponaty i odbyć cudowną podróż w przeszłość.

      

     Jak karnawał to zabawa! Dnia 20 stycznia bawili się wspaniale wszyscy uczniowie. Zachwycały ich pomysłowe  kolorowe stroje. Cudowną atmosferę wprowadziła muzyka i niesamowite konkursy, w których dzieci z ochotą brały udział, świetnie się przy tym bawiąc. Jak zwykle było fantastycznie, również dzięki  wielkim bańkom mydlanym, słodkiej wacie cukrowej i pachnącemu popcornowi.

      

     Kto z nas nie lubi miodu? Chyba nie ma takiej osoby, dlatego uczniowie klas 1c, 2b i 3d mogli bliżej przyjrzeć się jego powstawaniu. Pszczelarka opowiadała dzieciom o ciężkiej pracy pszczół, ich życiu w ulu i rolach jakie pełnią w nim te małe owady. Można też było przyjrzeć się ich pracy w "szklanym" ulu, spróbować pyłku kwiatowego oraz miodu i zrobić woskową świecę. Mniam , mniam!

      

     Klasa 6a przygotowała duchową ucztę - wystawiła "Opowieść wigilijną", którą obejrzały wszystkie dzieci. Zachwyciła je doskonała gra młodych aktorów, a także cudowne dekoracje wykonane przez panią Alę. Było to wspaniałe przeżycie. Oby więcej takich. Brawo!

      

     Klasa 3a przygotowała wspaniałe"Jasełka". Dzieci przedstwiły historię narodzin małego Chrystusa i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Widzowie mogli obserwować doskonałą grę aktorów i jednocześnie przenieść się, za sprawą kukiełek, w odległe czasy. Wszyscy też przyłączyli się do śpiewania kolęd.

      

      

     Zbliżają się święta i jak co roku pojawiły się w szkole cudowne szopki. Zachwycają swoim pięknem i kunsztem wykonania. Gratulujemy wykonawcom, którzy otrzymali wspaniałe nagrody.

         

      

     Mikołajki to czas prezentów. Tym razem dzieci z klasy 1c i 2b spędziły je w kinie Luna. Poznały tam różne rodzaje animacji i obejrzały film pt. "Free birds" (Skubani). Wszyscy wspaniale się bawili.

      

      25 listopada w szkole zaroiło się od misiów, a to za sprawą konkursu pod hasłem "Dzień pluszowego misia". Wszystkie dzieci chętnie wzięły w nim udział, a efekty mówią same za siebie. Prawda, że wspaniałe?!

      

       

      

      

     11 listopada to szczególna data w historii Polski, dlatego ten dzień obchodzimy  bardzo uroczyście. Klasa 3b przygotowała z tej okazji wspaniałe przedstawienie przybliżające uczniom dzieje naszego kraju. Wszyscy mogli przenieść się na chwilę w przeszłość i poczuć atmosferę tamtych czasów.

      

     28 października odbyła się w szkole uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. Dzieci przedstawiły wspaniały program artystyczny, po którym złożyły uroczystą przysiegę i zostały przez panią dyrektor pasowane na uczniów naszej szkoły. Na zakończenie każdy dostał legitymację szkolną, pamiątkowy dyplom i znaczek. Brawo! Gratulujemy i witamy w szkolnej braci!

      

     Dzień Komisji Edukacji Narodowej to święto obchodzone co roku, dlatego uczniowie przygotowali cudne prezenty dla swoich nauczycieli. Te wspaniałe laurki są pełne serdecznych życzeń i uśmiechu, które sprawiły wiele radości obdarowanym.

      

     Ten rok szkolny klasy rozpoczęły wspaniałymi wyprawami. Dzieci z klas 3a i b udały się do Kałuszyna, gdzie mogły zapoznać się z życiem ludzi w dawnych czasach, a także przejechać się bryczką zaprzężoną w piękne konie. Klasy 3d i 2b pojechały do Mostówki, gospodarstwa ceramicznego. Tutaj uczniowie przygotowywali do wypalenia gliniane odlewy, które szkliwili oraz wykonane przez siebie przedmioty. Na zakończenie każdy mógł zachwycać się pokazem wielkich baniek mydlanych. Wszyscy przywieźli ze sobą wspaniałe wrażenia!

      

     Witamy w nowym  roku szkolnym 2015/2016!

     Życzymy wszystkim radości ze zgłębiania wiedzy i samych sukcesów.

   • Logowanie