• Kryteria rekrutacyjne do klasy I i dokumenty potwierdzające ich spełnianie

• L.p.

Kryterium

Dokumenty potwierdzające

spełnianie kryterium

1.

Zamieszkanie kandydata na terenie dzielnicy, w której znajduje się wybrana szkoła. - 88 punktów

oświadczenie rodzica o zamieszkaniu kandydata na terenie dzielnicy, w której znajduje się wybrana szkoła. (załącznik nr 1)

2.

Zamieszkanie kandydata na terenie innej dzielnicy m.st. Warszawy niż ta, w której znajduje się wybrana szkoła. - 44 punkty

oświadczenie rodzica o zamieszkaniu kandydata na terenie innej dzielnicy m. st. Warszawy niż ta, w której znajduje się wybrana szkoła. (załącznik nr 1)

3. Kandydat realizujący roczne przygotowanie przedszkolne w szkole wskazanej na pierwszej pozycji we wniosku o przyjecie. - 22 punkty

4.

Rozpoczęcie lub kontynuowanie nauki przez rodzeństwo kandydata w kolejnym roku szkolnym  w szkole  wskazanej na pierwszej pozycji we wniosku o przyjęcie. - 8 punktów

uprawnienia do skorzystania z kryterium potwierdza na wniosku dyrektor szkoły podstawowej wskazanej na pierwszej pozycji we wniosku o przyjęcie.

5.

Ubieganie się o przyjęcie do klasy pierwszej w szkole położonej w odległości do 3 km od miejsca zamieszkania kandydata. - 4 punkty

oświadczenie rodzica o zamieszkaniu dziecka w odległości do 3 km od szkoły, do której ubiega się o przyjęcie. (załącznik nr 1)

6.

Rozliczanie się przez rodziców/ opiekunów prawnych albo rodzica/ opiekuna prawnego mieszkających/ ego w m. st. Warszawie, z podatku dochodowego od osób fizycznych w urzędzie skarbowym na terenie m.st. Warszawy – 2 punkty;

kopia spersonalizowanej warszawskiej karty zbliżeniowej lub innych kart wprowadzonych lub zaakceptowanych przez ZTM uprawniających do przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego ze zniżką, zawierających oznaczenie potwierdzające uprawnienie do zniżki „e-hologram” lub kopia pierwszej strony zeznania podatkowego opatrzonego prezentatą urzędu skarbowego, w którym zostało złożone zeznanie, lub zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzające fakt złożenia zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty), lub urzędowe poświadczenie odbioru wydane przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej (UPO)

7.

Wielodzietność rodziny kandydata.

(rodzina, w której wychowuje się troje i więcej dzieci) - 1 punkt

oświadczenie rodzica (załącznik nr 2)

8.

Niepełnosprawność kandydata. - 1 punkt

kopia orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niepełnosprawność,  orzeczenia o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenia równoważnego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

9.

Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata. - 1 punkt

10.

Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata. - 1 punkt

11.

Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata.

- 1 punkt

12.

Samotne wychowywanie kandydata
          w rodzinie. (wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem) - 1 punkt

kopia prawomocnego wyrok sądu rodzinnego orzekającego rozwód lub separację lub kopia aktu zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem. (załącznik nr 3)

13.

Objęcie kandydata pieczą zastępczą.

- 1 punkt

kopia dokumentu poświadczającego objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą    9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.