• Zebrania z rodzicami

     • Zapraszamy na zebrania z rodzicami w formie online w aplikacji Teams

      • 24 listopada 2020 r. o godz. 17.00 - klasy I - III
      • 25 listopada 2020 r. o godz. 17:00 - - klasy IV - VIII
     • Niepodległa do hymnu

     • „Niepodległa do hymnu” – jak uczcić Narodowe Święto Niepodległości w czasie epidemii

      Biuro Programu „Niepodległa”, jak każdego roku, zaprasza do włączenia się w akcję „Niepodległa do hymnu”. Zdajemy sobie jednak sprawę, że tym razem, ze względu na trudne warunki ogólnoświatowej pandemii obchody Narodowego Święta Niepodległości będą musiały być inne niż zwykle i odbyć się z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego.

      Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń odradzamy organizację zgromadzeń większych niż zalecane przez Ministerstwo Zdrowia, a w przypadku wszelkich wątpliwości dotyczących planowanych aktywności sugerujemy konsultację z lokalnym oddziałem sanepidu. Zachęcamy do przygotowywania kameralnych wydarzeń, włączenia się w akcję „Niepodległa do hymnu” w małych grupach (w gronie domowników bądź najbliższych osób, z którymi na co dzień pozostajemy w kontakcie). Narodowe Święto Niepodległości możemy uczcić także bez wychodzenia z domu. W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do akcji „Niepodległa do hymnu” i zaśpiewanie w domu, na balkonie, na podwórku.

      Zachęcamy również do skorzystania z przygotowanych przez Biuro Programu „Niepodległa” materiałów:

      W tym roku bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ważne jest pokazanie, że świętujemy wspólnie, stworzenie atmosfery jedności i solidarności – tak ogromnie potrzebnych dziś nam wszystkim. Musimy jednak pamiętać, by wszelkie działania realizowane były przede wszystkim z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, troską o zdrowie swoje i innych. Ze względu na wyjątkowe warunki sugerujemy tak samo szczególne, zupełnie inne niż w latach ubiegłych podejście i myślenie o udziale w akcji „Niepodległa do hymnu”. Mamy nadzieję, jak zapewne wszyscy Państwo, że za rok będziemy już świętować hucznie, radośnie i bez przeszkód.

      Biuro Programu „Niepodległa”

      5pomyslow_na_11_listopada.pdf

     • 7 listopada 2020r. - 153. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej - Curie

     •  7 listopada 1867 roku czyli 153 lata temu urodziła się patronka naszej szkoły. Fizyczka i chemiczka. Kobieta wybitna, która swoją pracą i zaangażowaniem wpłynęła na losy świata.

      Dwukrotnie została laureatką Nagrody Nobla - z fizyki w 1903 r. za badania nad zjawiskiem promieniotwórczości i z chemii w 1911 r. za odkrycie polonu i radu.

       

      Z okazji rocznicy urodzin patronki zachęcamy Was do wykonania kartki z życzeniami/ laurki dla Marii Skłodowskiej - Curie. Prace możecie przesłać swojemu wychowawcy. Opublikujemy je na stronie internetowej naszej szkoły!

    • Logowanie