• Z  DARAMI NATURY ŚWIAT NIE JEST PONURY

• „TEATR Z NATURY”

Praca wykonana przez uczniów klasy 2A oraz klasy 3B. Przed przystąpieniem do pracy dzieci zgromadziły potrzebne materiały: m. in.: pudełko po butach, szyszki, gałązki, wstążki, kolorową krepinie. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach tworząc przepiękną scenę teatralną wraz z aktorami. Teatrzyk stał się ogromną atrakcją świetlicową i był wykorzystywany
        do prezentowania przez wychowanków wielu sztuk.

------------------------------------------------------

„ZABAWY Z PRZYRODNICZYM PĘDZLEM”

Prace wykonane przez uczniów klas 4 oraz klasy 3C. Podczas zajęć dzieci malowały obrazy przy pomocy przedmiotów znalezionych w ogrodzie: szyszek, patyczków i patyków, zasuszonych kwiatów, gałązek sosny, trawy i listków.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Była to dla nich wspaniała zabawa, ale też spore wyzwanie, gdyż malowanie tak nietypowymi pędzlami nie było wcale łatwe.

------------------------------------------------------

„WESOŁA SKARPETKA/RĘKAWICZKA"

Podczas zajęć uczniowie z klasy 2 wykonali przepiękne maskotki
        z wykorzystaniem skarpetek, guzików, kaszy i ryżu oraz sznurka. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Atrakcyjne było pierwsze w życiu szycie igłą i nitką. Każde dziecko mogło zabrać do domu stworzoną przez siebie zabawkę.

-------------------------------------------------------

„ROLKA PO PAPIERZE NA SPACER SIĘ WYBIERZE”

15 marca odbyły się zajęcia z wykorzystaniem materiału z recyklingu - rolki po papierze. Dzieci wraz z wychowawcą wykonywały atrybuty małego podróżnika czyli lornetki oraz lunety. Każdy z nich mógł zabrać swoją pracę i dokonać obserwacji w terenie.

„ECOTORBA”

9 grudnia w naszej świetlicy, odbyły się zajęcia plastyczne, na których uczniowie klasy 2A wykonali ECOtorbę.

Dzieci były niezwykle zaangażowane i sposób twórczy podeszły do projektu.

ECOtorba powstała z opakowań po jajkach, tektury, bibuły, włóczki, sznurka.

Te zajęcia pokazały nam, że można ponownie wykorzystać niepotrzebne przedmioty codziennego użytku (pudełka, opakowania, rolki...) i rozwijać w sobie kreatywność.

• =

„PLASTIKOWA BUTELKA W COŚ NIEZWYKŁEGO ZAKLĘTA”

Uczniowie klasy 3C wykonali ciekawe zabawki z butelek typu PET. Bardzo chętnie zaangażowali się w pracę twórczą, która zachęciła dzieci do ponownego wykorzystania zużytych opakowań plastikowych.

---------------------------------------------------------

„NAKRĘTKOWE GRY”

Wykorzystując nakrętki po przeróżnych napojach oraz taśmę klejącą można odtworzyć znane nam wszystkim gry oraz zabawy. Uczniowie klasy 1A podeszli z wielkim entuzjazmem do projektu
        i z pomocą nauczyciela stworzyli „Nakrętkowy curling” oraz „Grę
        w nakrętki”. Projektowanie torów do gier okazało się świetną zabawą. Jednak największą radość sprawiło dzieciom możliwość wspólnej gry.

• „PRZYRODNICZE OBRAZKI”

W dniu 23 listopada, odbyły się zajęcia plastyczne pt.: „Przyrodnicze obrazki”, w których uczestniczyły dzieci z kl. 1B. Uczniowie tworzyli swoje prace z materiałów przyrodniczych znalezionych podczas spaceru w okolicy szkoły. Były to m.in. liście, owoce klonu, patyczki, suche trawy itp.

Zajęcia wzbudziły duży entuzjazm wśród dzieci. Wychowankowie chętnie i z zaangażowaniem wykonywali swoje prace plastyczne a także przywiązywali wagę do szczegółów oraz estetyki wykonania.

Uczestnicy zajęć mieli możliwość rozwinięcia sprawności manualnych, pobudzenia wyobraźni i wzbogacenia warsztatu pracy. Jesienne obrazki ozdobiły świetlicową salę.

• ZIELNIK

W pięknej, złocistej i pełnej słońca scenerii jesiennej aury zostały na patio szkolnym przeprowadzone z dziećmi z kl. 3 b zajęcia plastyczne pt. ,,Zielnik ". Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zajęciach. Praca ich polegała na nazywaniu, przyklejaniu i podpisywaniu przyniesionych przez nauczyciela zasuszonych liści. Prace dzieci zostały wyeksponowane na tablicy jako jesienna dekoracja w sali.

• KÓŁKO I KRZYŻYK

We wrześniu 2021 r. dzieci z klasy III zostały zaangażowane przez nauczyciela do zabawy w ramach projektu  "Z  darami natury świat nie jest ponury". Zadaniem uczniów było zorganizowanie gry "kółko i krzyżyk" korzystając jedynie z  dostępnych na podwórku szkolnym elementów przyrody ożywionej i nieożywionej.

Dzieci wykazały się kreatywnością, zgromadziły różnorodne materiały (patyczki, listki, szyszki i kamyczki) i po uprzednim odpowiednim ich pogrupowaniu rozgrywały przy ich użyciu kolejne partie gry. Oprócz dostarczenia dobrej zabawy zajęcia te miały dla dzieci również walor dydaktyczny. Uświadomiły im, jak można zorganizować przyjemne zajęcia wykorzystując przedmioty z naszego otoczenia, a bez użycia gotowych wyprodukowanych zestawów do zabawy, czyli w sposób przyjazny dla środowiska.