• Akcja ZDROWO I SPORTOWO 2023/2024

​​​​​​

W tym roku szkolnym ponownie przystąpiliśmy do akcji ZDROWO I SPORTOWO. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości na temat roli i wagi aktywności fizycznej, odpowiedniego odżywiania oraz odpoczynku wśród dzieci młodszych.

Więcej informacji na temat akcji Zdrowo i Sportowo można uzyskać na stronie: http://zdrowoisportowo.edu.pl/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>    <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

"JESIEŃ" - klasa 2B

Jesień to czas ostatnich ciepłych dni wypełnionych promieniami słońca. Dzieci z klasy 2b chętnie korzystają z uroków złotej, polskiej jesieni. Dlatego 27.10 podczas pięknej słonecznej pogody na patio szkoły zorganizowaliśmy zabawy sportowe. Uczniowie chętnie bawiły się w zbieranie orzechów w grupach, śpiące jeże, koło przyjaźni  oraz zbieranie do bukietu barwnych liści. Dzieci były bardzo zadowolone z aktywności fizycznej.​​​​

​​​​​​​

"PRAWO - LEWO" - klasa 2A

Aktywne dzieci, to zdrowsi dorośli. Uczniowie z klasy 2a zrealizowały scenariusz projektu „ Zdrowo i Sportowo” - pt. „Prawo-lewo”, których celem były : ćwiczenia kształtujące poprawną postawę ciała, wzmacnianie mięśni brzucha i grzbietu, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia mięśni grzbietu i karku, czynne wydłużanie kręgosłupa oraz rozciąganie mięśni piersiowych. Dzieci były bardzo zadowolone z aktywności fizycznej.

"POMOCNICY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA" - klasa 3A

Przed Bożym Narodzeniem mikołaj ma bardzo dużo pracy. Dodatkowe ręce do pomocy zawsze się przydadzą. Uczniowie klasy 3a zakasali rękawy i z wielką ochota zabrali się do m.in.: pakowania prezentów, czy oporządzenia reniferów. Przy okazji tych czynności dzieci wzmacniały poszczególne części ciała, kształtowały celowości, skoczności i zwinność. Uczniowie po pracy byli bardzo zmęczeni, ale jednocześnie zadowoleni i dumni z siebie.

"KOLORY" - klasa 3A

W styczniu klasa 3A wzięła udział w zabawach sportowych w nawiązaniu do kolorów. Odbyły się zabawy w berka cukierka, łowienie kolorowych ryb nogami oraz zabawy chusta animacyjną.

"WALENTYNKI" - klasa 1B

W ramach projektu ,,Zdrowo i sportowo" dnia 16.02.2024 roku zostały w świetlicy przeprowadzone zajęcia walantynkowe z użyciem rekwizytów w kształcie serca oraz kolorowej kredy. Dzieci aktywnie i z dużą chęcią uczestniczyły w konkurencjach sportowych, które rozegrane zostały na patio szkolnym w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Były to wyścigi polegające na rysowaniu serc kredą, umieszczeniu dużych serc w wyznaczonym miejscu oraz trzecia konkurencja polegająca na szybkim przekazaniu małych serduszek. Całość zakończono wspólnym spacerem z zabawą nt słówek związanych z walentynkami.

"LITERY" - klasa 1B

Uczniowie klasy 1b w ramach projektu ,,Zdrowo i sportowo", wykonywali ćwiczenia kształtujące koncentrację, wzmacniające mięśnie postawne ( ćwiczenie ,,Alfabet"). Brali udział w zabawach bieżnych, takich jak np. ,,Berek literek", rozwijali szybkość reakcji w zabawach: ,,Znajdź parę" czy ,,Sportowe literki". Ponadto dzieci utrwalały poznane litery. Znaki graficzne liter towarzyszyły im przy każdym ćwiczeniu.