SUPERPIERWSZAK 2019 - harmonogram Ortografek 2019 - harmonogram Wyniki konkursu Ortografek 2019 Wyniki konkursu SUPERPIERWSZAK 2019

ORTOGRAFEK SUPERPIERWSZAK

I Warszawski Konkurs dla klas pierwszych

„SUPERPIERWSZAK 2019”

Szanowni Państwo Dyrektorzy oraz Nauczyciele warszawskich Szkół Podstawowych!!!

Mamy zaszczyt zaprosić uczniów klas pierwszych do wzięcia udziału

w I edycji konkursu „SUPERPIERWSZAK 2019”

Przez 6 kolejnych lat konkurs odbywał się wśród uczniów klas pierwszych szkół podstawowych dzielnicy Mokotów. Od tego roku szkolnego pragniemy objąć swym zasięgiem uczniów kolejnych dzielnic Warszawy.

1. Organizatorzy : Szkoła Podstawowa nr 69 Warszawa ul. Wiktorska 73

Jolanta Andrzejczak, Magdalena Gawrysiuk, Agnieszka Radzka-Karczewska.

2. Adresat: Uczniowie klas I warszawskich szkół podstawowych.

3. INFORMACJE: Wszelkie informacje na temat konkursu znajdziecie Państwo na

stronie internetowej szkoły:  sp69waw.edupage.org w zakładce ORTOGRAFEK/SUPERPIERWSZAK

Regulamin i harmonogram

4. Cele konkursu

·       rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów, wyłanianie talentów,

·    zachęcanie uczniów do samodzielnej pracy nad pogłębianiem wiedzy z różnych  dziedzin,

·       doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia uczniów,

·       stworzenie uczniom możliwości „sprawdzania się” w rywalizacji z innymi,

·       promocja szkół, nauczycieli i uczniów biorących udział w konkursie.

5. Forma konkursu

I etap

Etap szkolny odbędzie się w terminie ustalonym przez Organizatora konkursu. Uczniowie otrzymają test zawierający zagadki, rebusy, zadania rysunkowe. Za poprawne wykonanie będą przyznawane punkty. Spośród wszystkich uczniów biorących udział do II etapu Szkolna Komisja Konkursowa wytypuje 3 uczniów (reprezentantów danej szkoły), którzy zdobyli największą liczbę punktów.

II etap

Uczniowie zakwalifikowani do II etapu (międzyszkolnego) otrzymają test o podwyższonym stopniu trudności. Będzie on składał się z zagadek, rebusów i zadań rysunkowych. Na podstawie zdobytych punktów zostanie wyłoniony SUPERPIERWSZAK oraz laureaci I, II, III miejsca, a także uczniowie wyróżnieni w konkursie.

6. Terminy kolejnych etapów  konkursu:

·       Etap I ( szkolny) - 19.02.2019 r.szkoła macierzysta

·       Etap II ( międzyszkolny) - 06.04.2019 r.- godzina 9.00 Szkoła Podstawowa nr 69 ul. Wiktorska 73

·        Informacja o wynikach II etapu zostanie przekazana na stronie internetowej szkoły  sp69waw.edupage.org  w dniu 30.04.2019 r.

·       Prosimy o przesłanie załączonej karty zgłoszeniowej do Szkoły Podstawowej nr 69 pocztą na adres ortosupp@onet.eu lub na numer fax (22) 844-33-03 do 20.10.2018 r.

Uwaga !!!

1.   Informacje na temat I etapu konkursu oraz karta pracy dla uczniów będą przesłane na podany adres mailowy w dniu 15.02.2018 r.

2.   Listę osób zakwalifikowanych do finału (max. 3 osoby) przesyłamy do dnia 26 lutego 2019 r. Prosimy o nieprzekraczanie liczby osób zgłoszonych do finału.

3.   W przypadku braku zgłoszenia przez szkołę finalistów do II etapu organizatorzy nie udostępniają materiałów konkursowych.

4.   Do dnia 25 marca 2019r. szkoły przesyłają faksem (22 844 33 03) listę osób, których rodzice wyrazili zgodę na publikacje imienia i nazwiska wraz z wynikami konkursu na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 69.

Uroczyste zakończenie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w maju 2019 r.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za zainteresowanie naszym konkursem.

Wychowankom życzymy uzyskania jak najwyższych wyników.

ZAŁĄCZNIKI

Załącznik nr 1 - formularz zgłoszenia szkoły do konkursu