• SUPERPIERWSZAK 2024

• Warszawa, dn. 2.10.2023r.

VI Warszawski Konkurs dla klas pierwszych

„SUPERPIERWSZAK 2024”

Mamy zaszczyt zaprosić uczniów klas pierwszych do wzięcia udziału

w VI edycji konkursu „SUPERPIERWSZAK 2024"

1. Organizator: Szkoła Podstawowa nr 69 im. Marii Skłodowskiej-Curie, 02-582 Warszawa ul. Wiktorska 73 -        Agnieszka Radzka-Karczewska.

2. Adresat: Uczniowie klas I warszawskich szkół podstawowych.

3. INFORMACJE: Wszelkie informacje na temat konkursu znajdziecie Państwo na stronie internetowej szkoły:  sp69waw.edupage.org w zakładce ORTOGRAFEK/SUPERPIERWSZAK

Regulamin i harmonogram

4. Cele konkursu

• rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów, wyłanianie talentów,
          • zachęcanie uczniów do samodzielnej pracy nad pogłębianiem wiedzy z różnych  dziedzin,
          • doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia uczniów,
          • stworzenie uczniom możliwości „sprawdzania się” w rywalizacji z innymi,
          • promocja szkół, nauczycieli i uczniów biorących udział w konkursie.

5. Forma konkursu

I etap

Etap szkolny odbędzie się w terminie ustalonym przez Organizatora konkursu. Uczniowie otrzymają test zawierający zagadki, rebusy, zadania rysunkowe. Za poprawne wykonanie będą przyznawane punkty. Spośród wszystkich uczniów biorących udział do II etapu Szkolna Komisja Konkursowa wytypuje 3 uczniów (reprezentantów danej szkoły), którzy zdobyli największą liczbę punktów.

W przypadku większej ilości uczniów z tą samą ilością punktów prosimy o przeprowadzenie wewnętrznej dogrywki.

II etap

Uczniowie zakwalifikowani do II etapu (międzyszkolnego) otrzymają test o podwyższonym stopniu trudności. Będzie on składał się z zagadek, rebusów i zadań rysunkowych. Na podstawie zdobytych punktów zostanie wyłoniony SUPERPIERWSZAK oraz laureaci I, II, III miejsca, a także uczniowie wyróżnieni w konkursie.

6. Terminy kolejnych etapów  konkursu:

• Prosimy o przesłanie załączonej karty zgłoszeniowej do Szkoły Podstawowej nr 69 im. Marii Skłodowskiej-Curie pocztą na adres ortosupp@onet.eu do 27.10.2023 r.
          • Etap I ( szkolny) - 6.02.2024 r.szkoła macierzysta
          • Etap II ( międzyszkolny) - 13.04.2024 r.- godzina 9.00 Szkoła Podstawowa nr 69 im. Marii Skłodowskiej-Curie, 02-582 Warszawa, ul. Wiktorska 73
          • Informacja o wynikach II etapu zostanie udostępniona na stronie internetowej szkoły  sp69waw.edupage.org  w dniu 10.05.2024 r.

Uwagi:

1. Informacje na temat I etapu konkursu oraz karta pracy dla uczniów będą przesłane na podany adres mailowy w dniu 2.02.2024 r.
          2. Listę osób zakwalifikowanych do II etapu finałowego (max. 3 osoby) należy przesłać do organizatora do dnia 23.02.2024 r. Prosimy o nieprzekraczanie liczby osób zgłoszonych do finału.
          3. W przypadku braku zgłoszenia przez szkołę finalistów do II etapu organizatorzy nie udostępniają materiałów konkursowych.
          4. Do dnia 23 lutego 2024 r. szkoły przesyłają na email ortosupp@onet.eu listę osób, których rodzice wyrazili zgodę na publikację imienia i nazwiska dziecka wraz z wynikami konkursu na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 69 im. Marii Skłodowskiej-Curie.

O uroczystym zakończeniu konkursu i wręczeniu nagród powiadomimy w terminie późniejszym.

Nagrody i dyplomy nieodebrane w podanym terminie będzie można odebrać z sekretariatu Szkoły Podstawowej Nr 69 do 20.06.2024r.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za zainteresowanie naszym konkursem. Wychowankom życzymy uzyskania jak najwyższych wyników.

Superpierwszak_2024_Karta_zgloszeniowa.pdf

Superpierwszak_2024_Karta_zgloszenia_finalistow.pdf