• Regulamin akcji

Regulamin Feryjnej Placówki Edukacyjnej (FPE)
          w Szkole Podstawowej nr 69 im. Marii Skłodowskiej-Curie

1.   Rekrutacja uczniów warszawskich szkół oraz uczniów mających stałe miejsce zamieszkania w Warszawie do Akcji „Lato w Mieście” 2022 prowadzona jest przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń.

2.   Warunki uczestniczenia ucznia w Akcji:

·         posiadanie legitymacji szkolnej z warszawskiej szkoły,

·         złożenie prawidłowo wypełnionej karty kwalifikacyjnej uczestnika wraz z potwierdzeniami opłat za opiekę i posiłki1

·         przestrzeganie zasad regulaminu FPE.

3.   FPE pracuje w turnusach tygodniowych, zapisy uczestników do Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” 2022 dokonywane są na co najmniej jeden tydzień roboczy (5 dni oprócz dni świątecznych).

4.   FPE funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:30 do 16:30.

5.   Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do przyprowadzenia dziecka do placówki najpóźniej do godz. 8.30 i odbioru w godzinach pracy FPE. Nieprzestrzeganie godzin odbioru jest traktowane jako naruszenie regulaminu i może skutkować wykreśleniem dziecka z listy uczestników Akcji.

6.   Uczestnik Akcji w FPE otrzymuje dwa posiłki, w tym jeden ciepły oraz w zależności od potrzeb i warunków atmosferycznych napoje/wodę.

7.   Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej.

8.   Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

9.   Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

10.  W przypadku nieobecności uczestnika zwrot opłat za opiekę oraz posiłki nastąpi do 3.10.2022 r., po spełnieniu następujących warunków:

·         do godziny 14.00 dnia poprzedzającego nieobecność, skutecznego zgłoszenia e-mailowego: sp69.latowmiescie@gmail.com lub osobistego przez rodzica/opiekuna prawnego, oraz

·         do 8.09.2022r. złożenie w FPE, do której uczęszczało dziecko, wniosku o zwrot płatności za opiekę i wyżywienie w ramach Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście 2022” według wzoru  udostępnionego w systemie zgłoszeń lub FPE.

Niedopełnienie jednego z wyżej wymienionych warunków będzie jednoznaczne z rezygnacją rodzica ze zwrotu opłat.

11.  W dni wolne od pracy zgłoszenia nieobecności uczestnika w FPE, odbywają się wyłącznie za pośrednictwem e-maila: sp69.latowmiescie@gmail.com, dnia poprzedzającego jego nieobecność.

12.   Rodzice/opiekunowie prawni wnoszą opłatę za[1]:

·         opiekę w wysokości 35 zł dziennie na rachunek nr 67 1030 1508 0000 0005 5081 8019

·         posiłki w wysokości 15 zł dziennie na rachunek nr 94 2490 0005 0000 4500 8891 5094

13.   Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do wyposażenia uczestnika Akcji: w strój, nakrycie głowy i obuwie stosownie do warunków atmosferycznych i planowanych zajęć.

14.   Rodzice/opiekunowie prawni będą informowani o przypadkach nieodpowiedniego zachowania uczestnika Akcji, szczególnie o naruszaniu zasad bezpieczeństwa. Nieodpowiednie zachowanie może być powodem wykluczenia uczestnika Akcji z udziału w zajęciach.

15.   Za szkody wyrządzone przez uczestnika Akcji odpowiedzialność ponoszą rodzice/opiekunowie prawni.

16. Orezygnacji z uczestnictwa w Akcji „Lato w Mieście” 2022 rodzice/opiekunowie prawni kandydata/uczestnika informują kierownika wypoczynku w formie pisemnej, w tym mailowej.

17.   Dwudniowa niezgłoszona nieobecność uczestnika w FPE jest rozumiana jako rezygnacja z uczestnictwa w Akcji „Lato w Mieście” 2022.

18.   Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu i regulaminu.

[1] Nie dotyczy uczniów zwolnionych z opłat