• Klasy I-III rok szk. 2016/2017

• laugh Cudownego wypoczynku! cool

Koniec roku zwiastuje odpoczynek i świetną zabawę w czasie wakacji. Należy się on wszystkim po całorocznej pracy. Uroczyście żegnali ten rok szkolny uczniowie klas trzecich, którzy zakończyli właśnie pierwszy etap nauki. Wszystkim życzymy wspaniałych przygód!

Każda wyprawa to wspaniała przygoda, którą przeżyli uczniowie klas: 1b, 1c, 2b i 3b. Wspaniale bawili się w "Magicznych ogrodach" pełnych tajemniczych stworów i cudownych bajkowych budowli. Zresztą - zobaczcie sami.

Jak co roku 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji pani Elżbieta Jakubowska-Gruszka wraz z klasą 2b i panią Olgą Mek przygotowały wspaniały apel. Widzowie nie tylko słuchali piosenek, ale także mogli sobie przypomnieć jak segregowac śmieci i dbać o środowisko.

Wreszcie przyszła wiosna. Powitaliśmy ją kolorami i apelem przygotowanym przez klasę 2a. Mali aktorzy odśpiewali wiośnie piosenki, a widzowie mogli przypomnieć sobie pierwsze oznaki wiosny. Brawo!

Czas karnawału już dawno się skończył, ale tego balu nie można było opuścić. Był to bowiem "Bal u królowej Bony". Uczniowie klasy trzeciej na chwilę przenieśli się w czasy panowania tej włoskiej Pani, podziwiali stroje i nauczyli się dawnego tańca. Obejrzeli portrety Zygmunta Starego, Bony, ich dzieci i dowiedzieli się o nich wielu ciekawych rzeczy.

Kończy się I semestr więc czas na podsumowania i przestrogi, dlatego dzieci spotkały się na apelu przygotowanym przez panie Agatę Galińską i Joannę Dużyńską. Wręczono na nim dyplomy i nagrody, które uczniowie zdobyli za udział w konkursach. Wszyscy też mogli posłuchać jak należy dbać o bezpieczeństwo w czasie zimowych szaleństw. Życzymy wspaniałych i bezpiecznych ferii!!!

Zakończył się Tydzień Praw Dziecka, w czasie którego zadaniem dzieci było rozwiązanie hasła do krzyżówki i omówienie go. Na spotkaniu przygotowanym przez klasę 3b wszyscy odgadywali prawa przedstawiane przez uczniów, a potem przedstawiciele klas układali krzyżówkę. Warto znać swoje prawa!

9 lutego szkoła rozkwitła kolorami strojów karnawałowych, tego bowiem dnia uczniowie bawili się na balu. We wspaniale udekorowanej sali, przy dźwiękach popularnych utworów muzycznych wirowały suknie królewien. Kolorowe korowody sunęły po sali. Wszyscy wspaniale się bawili. Brawo!

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i jak co roku na wystawie pojawiają się piękne dekoracje świąteczne. Kończy się również coroczny konkurs szopek. Tym razem też były przepiękne. A my życzymy wszystkim spokojnych, radosnych, pełnych zapachu choinki świąt i szczęśliwego Nowego Roku.

Klasa 3c wraz z panią Barbarą Górską na koniec roku przygotowała przedstawienie na podstawie baśni H. Ch. Andersena p.t."Księżniczka na ziarnku grochu". Mali aktorzy w cudownych strojach brawurowo odegrali swoje role, a publiczność owacjami nagrodziła swoje koleżanki i swoich kolegów. Wielkie brawa!

Wizyta w teatrze to zawsze wielkie przeżycie. Tym razem jednak dzieci z klas 1b i 3b nie przyszły na spektakl, ale by poznać różne lalki. Takie bowiem są w teatrze "Lalka". Dzieci nie tylko je oglądały, także je animowały, a potem samodzielnie wykonały wspaniałą pacynkę. Zobaczcie sami!

Listopadowe święto wszystkie dzieci uczciły na apelu przygotowanym przez panią Elżbietę Jakubowską-Gruszkę i panią Olgę Mek. Uczniowie obejrzeli film poświęcony obchodom Dnia Niepodległości, wysłuchali przemówienia Józefa Piłsudskiego i wraz z chórem odśpiewali pieśni legionowe. Było bardzo świątecznie.

Ślubujemy! 14 października nasze "Pierwszaczki" wypowiedziały je podczas ich święta. Wszystkie tego dnia zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły i złożyły uroczystą przysięgę. Ich wspaniałe występy zrobiły na obecnych ogromne wrażenie. Na zakończenie nasi pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i prezenty. Witamy w gronie uczniów i gratulujemy!

Zamek Królewski to magiczne miejsce, które z przyjemnością odwiedzamy. Udały sie tam dwie klasy trzecie: a i b. Uczniowie zapoznali się m.in. z twórczością Canaletta. Zwieńczeniem wycieczki były trzy krótkie filmy ukazujące historię zamku od czasów jego powstania, przez II Wojnę Światową, aż po współczesność.

Witamy w roku szkolnym 2016/2017

Zaczynamy!