- Pielęgniarka szkolna
- Wszawica
- Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy
- Program „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”
- Światowy Dzień Zdrowia
- Oznaki używania środków odurzających - sygnały ostrzegawcze
- Ogólnopolska kampania „Bliżej siebie – dalej od narkotyków"
- Internet
- Stop dopalaczom!
- Dzień Wiedzy o Antybiotykach
- Profilaktyka grypy
- EUROPEJSKI TYDZIEŃ SZCZEPIEŃ
- Bezpieczne lato
- List intencyjny do rodziców - wszawica
- Dni Walki z Gruźlicą
- Opieka stomatologiczna w szkole
Program „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”
Drodzy Rodzice,
Program organizowany jest przez Fundację Aby Żyć we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie.nasza szkoła uczestniczy w programie „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”, którego celem jest edukacja na temat kleszczy
i chorób odkleszczowych. Pragniemy poinformować, iżKleszcze to pajęczaki, które przenoszą groźne choroby, m.in. boreliozę czy kleszczowe zapalenie mózgu. Ich liczba z roku na rok globalnie się zwiększa, a jednocześnie coraz powszechniej występują na terenach miejskich. Badania biologów prowadzone przez Warszawski Uniwersytet Medyczny i Polską Akademię Nauk wskazują na wysokie ryzyko ukąszenia przez kleszcze w popularnych parkach, np. Warszawy (Park Leśny Bemowo, Las Kabacki, Las Bielański).
Dlatego też dyrekcja naszej szkoły podjęła decyzję o prowadzeniu działań edukacyjno-informacyjnych w zakresie ochrony zdrowia i profilaktyki w kierunku chorób przenoszonych przez te pajęczaki. Ufamy, że dzięki temu uda nam się zapobiec wielu przypadkom chorób odkleszczowych wśród naszych dzieci.
W ramach programu „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!” uczniowie zapoznają się z zasadami profilaktyki chorób odkleszczowych, zdobędą wiedzę na temat miejsc występowania kleszczy i zagrożeń związanych z ugryzieniem przez te pajęczaki, poznają sposoby przenoszenia się kleszczy na zwierzęta i ludzi oraz zaznajomią się ze sposobami zapobiegania i ochrony przed przenoszonymi przez nie chorobami.
Zajęcia popularyzujące program będą przeprowadzane w ramach zajęć z zakresu edukacji zdrowotnej (np. godzina wychowawcza, przyroda) zgodnie z aktualnie obowiązującą postawą programową.
Więcej informacji na temat programu oraz o samych kleszczach i chorobach odkleszczowych można znaleźć na stronie www.kleszczeinfo.pl.
Kadra Pedagogiczna